Wydrukuj tę stronę

Dlaczego pieniądze robią pieniądze...

Znacie powiedzenie, że biednemu zawsze wiatr w oczy wieje? I dla przeciwwagi - pieniądz robi pieniądz? 

Swoboda i przekonanie o własnej wartości, którą daje nam posiadanie pieniędzy sprawiają, że wydaje nam się, że jesteśmy w stanie góry przenosić a świat należy do nas. Takie przekonanie wysyłamy w kosmos/ do Wszechświata i zgodnie z zasadą przyciągania (jako naczelną zasadą rządzącą światem) dostajemy to, co wysyłamy. Jednym słowem, przekonanie, że jesteśmy bogaci daje nam pieniądze. Przekonanie, że jesteśmy atrakcyjni sprawia, że tak odbierają nas osoby mające z nami styczność. Przekonanie, że uda nam się osiągnąć to, na czym nam zależy sprawia, że osiągamy to bez trudu. 

I odwrotnie. Obawa, że nie starczy nam pieniędzy sprawia, że faktycznie nasze kłopoty finansowe się pogłębiają. Przekonanie, że nie damy rady, przynosi nam porażkę. Nasze kompleksy odnośnie wyglądu sprawiają, że zdajemy się nie istnieć dla otoczenia...

Nauczmy się pozytywnego myślenia. Niemal codziennie powtarzam to tym z Was, którzy trafiają do mnie jako klienci. To wielka tajemnica sukcesu. Umiejętność ucieczki i obrony przed czarnowidztwem, zamartwianiem się, przygnębieniem. 

Kiedy podchodzimy do innych z uśmiechem - odpowiadają na nasz uśmiech. Kiedy jesteśmy dla innych sympatyczni - automatycznie odpowiadają również sympatią. Skoro tak jest - myślmy pozytywnie nawet przy prawdziwych kłopotach. Wtedy te pozytywy wrócą do nas. Gwarantuję! Sprawdzone na własnej skórze:)) 

A że nie jest to łatwe? - Wiem! Dlatego znajdźcie coś, co odwróci Waszą uwagę od problemów, kiedy te zaczynają opanowywać Wasz umysł.

Każdy z nas ma coś, co lubi i co sprawia mu przyjemność - dla mnie jest to muzyka i praca w ogrodzie. Głośne słuchanie muzyki i grzebanie się w ziemi sprawia, że przestaję myśleć o kłopotach i problemach, nie zamartwiając się i nie zżymając się na to czy owo. I nawet jeśli zachowuję się jak Scarlett O'Hara z Przeminęło z wiatrem"... - ...pomyślę o tym jutro..:)  to to skutkuje:) A życie i tak częściowo rozwiązuje za nas niektóre kłopoty. Zamartwianie się nic nie da - ściąga na nas tylko dalsze problemy i pozbawia nas energii do działania. To tak a propos jednej z dzisiejszych klientek...Którą serdecznie pozdrawiam:))

 A więc Kochana Kobieto/ Kochany Mężczyzno - myśl pozytywnie!!